Матю Пери ще редактира автобиографията си заради подигравки с Киану Рийвс в нея Снимка: © Getty Images

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Звездата от хитовия сериал "Приятели" Матю Пери ще премахне "злобните" препратки, отправени към актьора Киану Рийвс, които присъстват в автобиографията му.

Бъдещите копия на книгата на Пери ще бъдат изчистени от многократните подигравки по адрес на Рийвс. В нея на два пъти авторът пита читателите си защо Рийс "все още се разхожда" сред живите, докато "талантливи" актьори като Ривър Финикс и Хийт Леджър вече не са сред тях.

"Казах глупост. Беше злобно от моя страна", признава Пери.

Говорейки пред "Los Angeles Times", той обяснява, че е споменал името на Рийвс случайно, тъй като двамата живеели на една и съща улица. Той признава, че всъщност е "голям фен" на звездата от "Джон Уик". Впоследствие Пери му се е извинил публично за написаното и обещава, че "във всички бъдещи версии на книгата името му няма да присъства".

Автобиографията беше публикувана миналата година. В нея звездата от "Приятели" разказва за борбата му с наркотици и пристрастяването към тях през цялата му кариера. В нея той описва Ривър Финикс, с който си партнира във филма "Една нощ от живота на Джими Риърдън", като гений, който е бил "много напред" за времето си.

"Ривър беше красив човек, отвътре и отвън - твърде красив за този свят, оказа се. Винаги изглежда, че наистина талантливите момчета загиват. Защо такива мислители като Ривър Финикс и Хийт Леджър умират, а Киану Рийвс все още се разхожда сред нас?", пише Пери в книгата си.

Финикс умира през 1993 г. на 23-годишна възраст след свръхдоза, а Леджър почина през 2008 г. от случайно предозиране с лекарства.

Звездата от "Приятели" Матю Пери издава автобиография, в която споделя истината за живота си Матю Пери написа книга: За "Приятели", живота си и битката с алкохола и опиатите

Важно днес

Неработещите абитуриенти плащат по-високи здравни вноски от 1 август

Сумата се повишава от 22,03 евро на 24,81 евро

18:27 - 09.08.2026
Важно днес

Ловци на педофили и руски неонацисти, на кого са подражавали непълнолетните, които пребиха до смърт Георги Кузев

Тийнейджърите са използвали жестове и методи, характерни за руски неонацистки движения

18:04 - 09.08.2026
Спорт

Джани Инфантино обикаля света като папа и отчаяно търси подкрепа

Изборите за нов президент на ФИФА са през март

16:31 - 09.08.2026
Спорт

ФИФА отрече Инфантино да е имал връзка със своя служителка и нападна УЕФА

Недоволството срещу Инфантино в Европа продължава да расте

15:53 - 09.08.2026
Външнополитически дневници

Регионите се съюзяват, или защо щраусовата тактика е проблем

България e неподготвена за ставащото в Черно море и широкия регион

13:41 - 09.08.2026
Важно днес

Борисов: Правителството на Радев управлява "примитивно"

Лидерът на ГЕРБ атакува кабинета за реакцията след инцидента с дрона и за появата на Димитър Стоянов с тениска на “Кинтекс”

12:17 - 09.08.2026
Важно днес

Йотова видя бели петна в защитата от дронове и се разочарова от политиците

Президентът очаква службите да установят произхода и целта на безпилотния апарат, който се взриви край Кардам

11:16 - 09.08.2026
Важно днес

Тагарев: Не трябва да се изключва и версията за руска операция с дрон под чужд флаг

Мястото на взрива - до газопровода за Украйна, също насочва подозренията към Москва

10:16 - 09.08.2026