Когато мъжът ти се лекува от алкохолизъм, не е окей да рекламираш коктейли - дори и да си Дженифър Лопес Снимка: © Twitter

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Актрисата и певица Дженифър Лопес си навлече критики в социалните мрежи заради това, че пуска на пазара своя собствена марка алкохолни напитки. Причината за недоволството на някои потребители са предишни изказвания на звездата, в които тя е заявявал, че не пие.

Във вторник Лопес обяви в профила си в Instagram новата марка коктейли "Delola", които се предлагат в три различни вкуса и с три различни вида алкохол. До феновете си тя пише, че продуктът е вдъхновен от малко известния ѝ прякор "Лола", който тя описва като своята "по-игрива и безгрижна страна".

"Тя е онази част от мен, която се отпуска. Тя не се появява толкова често, но когато се появи, е много силна... Осъзнавам, че с напредването на възрастта бих искала тя да се появява по-често. Животът трябва да бъде изживян и колкото и да ми харесва да работя усилено, забавата е също толкова важна за щастливия, балансиран живот!!!", пише звездата.

Тя продължава с подробно описание за наличните вкусове, като уточнява, че всеки един от тях съдържа "приблизително същото алкохолно съдържание колкото чаша вино". Самата Лопес позира на снимка с една от напитките със сламка в устата си, но не се вижда да отпива от нея.

Нейни фенове споделят, че са "разочаровани и объркани" от решението на изпълнителката да рекламира консумацията на алкохол, като се има предвид, че тя открито е говорила за негативните последици от пиенето. Мнозина повдигнат и въпроса за това, че съпругът на Лопес - Бен Афлек страда от алкохолна зависимост и многократно е ходил на рехабилитация, за да се лекува.

"Омъжена си за лекуващ се алкохолик и си казвала безброй пъти, че не пиеш... но добре", пише един потребител в коментарите под поста ѝ в Instagram.

"Това е супер разочароващо, като се има предвид, че тя не пие и е омъжена за човек с алкохолна зависимост. Какво ще кажете да подкрепим малкия бизнес, вместо знаменитостите да слагат името си върху каквото си искат, за да изкарат повече пари", пише друг.

Въпреки че Дженифър Лопес никога не е казвала категорично, че се въздържа напълно от алкохола, тя винаги е твърдяла, че не пие повече от една глътка заради негативното въздействие, което алкохолът може да окаже върху организма.

През 2016 г. певицата споделя пред "Us Weekly", че една от тайните ѝ за това да изглежда по-млада е именно факта, че не пие:

"Не пия, не пуша и не консумирам кофеин. Това наистина разрушава кожата ти с напредването на възрастта", казва тя.

В отделно интервю за "InStyle" тя обяснява как алкохолът съсипва кожата: "Разбира се, по празниците всички казват: "Не можеш да кажеш "наздраве" с чаша, пълна с вода!". Така че аз давам наздраве с алкохол и просто отпивам по една глътка".

При рекламирането на Delola Лопес признава, че не пие, но именно затова трябвало много добре да изпипа вкусовете в нейната напитка: "Не съм голям любител на алкохола, какъвто и да е, затова трябваше да е нещо, което да е наистина приятно на вкус", казва тя пред сп. "People".

Американската певица и актриса не е първата, която промотира марка алкохол. Редица други известни личности имат собствени марки, включително актьорът Джордж Клуни, който през 2017 г. продаде бизнеса си с текила Casamigos за 1 млрд. долара.

Спорт

ЦСКА показа отлична форма и в Първа лига

3:0 срещу "Септември"

23:16 - 09.08.2026
Важно днес

Неработещите абитуриенти плащат по-високи здравни вноски от 1 август

Сумата се повишава от 22,03 евро на 24,81 евро

18:27 - 09.08.2026
Важно днес

Ловци на педофили и руски неонацисти. На кого са подражавали непълнолетните, които пребиха до смърт Георги Кузев

Тийнейджърите са използвали жестове и методи, характерни за руски неонацистки движения

18:04 - 09.08.2026
Спорт

Джани Инфантино обикаля света като папа и отчаяно търси подкрепа

Изборите за нов президент на ФИФА са през март

16:31 - 09.08.2026
Спорт

ФИФА отрече Инфантино да е имал връзка със своя служителка и нападна УЕФА

Недоволството срещу Инфантино в Европа продължава да расте

15:53 - 09.08.2026
Външнополитически дневници

Регионите се съюзяват, или защо щраусовата тактика е проблем

България e неподготвена за ставащото в Черно море и широкия регион

13:41 - 09.08.2026
Важно днес

Борисов: Правителството на Радев управлява "примитивно"

Лидерът на ГЕРБ атакува кабинета за реакцията след инцидента с дрона и за появата на Димитър Стоянов с тениска на “Кинтекс”

12:17 - 09.08.2026
Важно днес

Йотова видя бели петна в защитата от дронове и се разочарова от политиците

Президентът очаква службите да установят произхода и целта на безпилотния апарат, който се взриви край Кардам

11:16 - 09.08.2026