Софи Търнър завежда дело срещу бившия си съпруг Джо Джонас

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Британската актриса Софи Търнър съди бившия си партньор Джо Джонас с искане той да върне двете им деца в "обичайното им местопребиваване" във Великобритания, съобщава BBC.

Преди месец стана ясно, че звездната двойка се развежда след повече от четири години брак. Тогава те определиха раздялата си като "приятелска", но в четвъртък адвокатите на 27-годишната актриса от сериала "Game of Thrones" (Игра на тронове) подадоха молба в съда, в която твърдят, че Джонас "неправомерно задържа" децата им в Ню Йорк.

34-годишният американски певец от групата "Джонас брадърс" иска съвместно попечителство над двете им дъщери - Уила, родена през 2020 г., и второто им дете, което се роди миналата година, но чието име не е оповестено публично.

В съдебните документи се казва, че постоянният дом на двойката е във Великобритания и Джонас неправилно е твърдял в молбата си за развод, че децата, които имат двойно гражданство, са живели във Флорида през шестте месеца преди да я подаде.

Търнър и Джонас са се съгласили, че на децата е било позволено да пътуват до САЩ през август, където баща им е бил на турне, но това е било само "временно споразумение".

В съдебното заявление се казва още, че двойката се е срещнала в края на миналата седмица, за да обсъди раздялата си, по време на която Търнър е повторила "договорения план" децата да се върнат "у дома в Англия". Твърди се обаче, че бившият ѝ партньор е отказал да върне паспортите им и да ги изпрати обратно у дома.

В момента Софи Търнър е в Ню Йорк заедно с децата си. Наскоро тя беше видяна да вечеря в американския метрополис в компанията на поп изпълнителката Тейлър Суифт, която много отдавна също е била във връзка с Джо Джонас.

Представител на Джонас посочва пред CNN, че децата на изпълнителя с Търнър са "прекарали по-голямата част от живота си в САЩ" и са американски граждани.

В съдебните документи британската актриса твърди още, че е разбрала за внесения иск за развод от медиите.

Джо Джонас и актрисата Софи Търнър Майката ли е винаги виновна? Спекулации за развода на Джо Джонас и Софи Търнър породиха възмущение

Важно днес

Камион спука гума и едва не удари кола в насрещното на Подбалканския път

Всички гуми на тежкотоварния автомобил били износени и без грайфер

14:07 - 08.08.2026
Важно днес

Главчев си направи самоотвод от одитите за времето, когато е бил служебен премиер

Въпреки това председателят на Сметната палата не вижда конфликт на интереси

14:02 - 08.08.2026
Важно днес

Дрон е навлязъл в българското въздушно пространство и се е взривил на 100 метра от границата с Румъния

Дронът е имал "солидно количество" взривно вещество

12:20 - 08.08.2026
Важно днес

НАП изпраща повече от 20 екипа да следят два фестивала в Бургаско

Според приходната агенция присъствието на испекторите няма да се усети

11:53 - 08.08.2026
Важно днес

Зеленски е на първо официално посещение в Сърбия

Визитата показва, че отношенията между двете страни навлизат в нова фаза

10:49 - 08.08.2026
Живот

Живеят с нас, но по свои правила - днес е Международният ден на котката

Те спят по 16 часа, но успешно управляват дома и градят своя имидж на стопани

09:56 - 08.08.2026
Важно днес

Оранжев код за опасна жега в 21 области, температурите стигат 38 градуса

Леко захлаждане с 2-3 градуса ще има в неделя

09:02 - 08.08.2026
Спорт

"Левски" вече побеждава рутинно. "Сините" са на върха в България

Успех срещу "Локо" (Пловдив)

23:07 - 07.08.2026