ФИФА въведе и шампионски пръстени за победителите на Световното

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Победителят на Световното първенство тази година ще получи още едно историческо отличие. За първи път в историята на турнир на ФИФА шампионите ще бъдат наградени и със специално изработени шампионски пръстени – традиция, добре позната в американския спорт.

От организацията все още не са казали дали иницативата ще бъде само за Мондиал 2026, или ще се превърне в нещо задължително.

ФИФА обяви, че всеки пръстен ще бъде част от лимитирана серия от 2026 индивидуално номерирани бройки.

От тях 30 ще бъдат връчени на световните шампиони, а останалите 1996 ще бъдат пуснати в продажба като официален лицензиран продукт. Така феновете ще получат възможност притежават сувенир от турнира.

На едната страна на пръстена ще бъде изобразена световната купа, а другата ще бъде персонализирана с отличителните символи на новия световен шампион.

Всеки пръстен ще бъде с индивидуален сериен номер, изработен по точния размер на своя притежател и придружен със сертификат за автентичност.

Непосредствено след финала капитанът и селекционерът на шампионите ще получат временни пръстени в чест на триумфа. След това всички 30 шампионски пръстена ще бъдат персонализирани и официално връчени на по-късен етап, така че да бъдат изработени по мярка.

Това е поредно нововъведение от ФИФА.

Цяло съзвездие от световни музикални знаменитости ще излезе на сцената преди големия финал на стадион „Ню Йорк Ню Джърси“. Церемонията ще бъде празник за пътя на всички 48 участващи нации - най-много в историята на Мондиалите.

В шоуто преди мача ще се включат Лаура Паузини, Никол Шерцингер и Роби Уилямс. Към тях ще се присъедини и YouTube звездата IShowSpeed.

А почивката между двете полувремена ще бъде най-дългата в историята на футбола - почти 30 минути, които ще са отделени на спектакъл в стил Супербоул с Мадона, Шакира и BTS.

Важно днес

Георги Кандев ще съди Юлиян Янков – Картофа за клевета

Бившият и.д. главен секретар на МВР обмисля влизане в политиката

17:55 - 26.07.2026
Важно днес

Нападението на прайда в Берлин вероятно е терористичен акт, заяви германският вътрешен министър

Една жена загина, а най-малко 29 души бяха ранени

16:36 - 26.07.2026
Живот

Все повече хора прекъсват всякакъв контакт с родителите си в името на психичното здраве

The Wall Street Journal задава въпроса дали терапевтите насърчават подобни решения

14:22 - 26.07.2026
Спорт

Никола Цолов се представи отлично и остава на върха във Формула 2

Въпреки тежко наказание за българина и инцидент в събота

13:49 - 26.07.2026
Важно днес

ГЕРБ подава жалба пред Конституционния съд заради Бюджет 2026

Борисов заяви, че правителството няма да падне с вот на недоверие, а ще бъде свалено от улицата

13:15 - 26.07.2026
Важно днес

Румъния свали трети дрон, нарушил въздушното ѝ пространство, за три дни

Дронът е бил прехванат от изтребител F-16 над Черно море, близо до границата с Украйна

12:16 - 26.07.2026
Важно днес

Атанас Пеканов: Рекламите на хазарт трябва да спрат, това е бич за обществото

Вицепремиерът съобщи и за прекратена процедура за 127 млн. евро по Фонда за справедлив преход заради съмнения за манипулации

12:09 - 26.07.2026
Външнополитически дневници

„Русия финансира Иран“ – има ли това MAGA прозрение значение за България?

Посещението на Лора Лумър в Киев показа промяната в отношението към Русия в MAGA средите

11:30 - 26.07.2026