Евакуираха 50 души заради голям пожар край Слънчев бряг Снимка: © Facebook/ Слънчев бряг

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Около 50 души бяха евакуирани, след като голям пожар избухна в района на вилната зона край село Кошарица, близо до курорта Слънчев бряг.

Огънят е възникнал в следобедните часове и заради силния вятър бързо е обхванал големи площи със суха растителност.

Пламъците са тръгнали от сухи треви и храсти в района на голям търговски обект до кръговото кръстовище в посока Обзор.

Първоначално беше съобщено, че пожарът е засегнал около 100 декара, а при последвалите огледи е установено, че са изгорели между 50 и 70 декара суха растителност.

Силният вятър е насочил огнения фронт към вилни имоти в покрайнините на Кошарица.

В резултат на задимяването и приближаването на пламъците са евакуирани жителите на крайните къщи и вили.

В гасенето участват седем противопожарни автомобила и водоноска, а към мястото са изпратени и екипи на специализираните полицейски сили, които подпомагат действията по обезопасяване на района и евакуацията.

От Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ в Бургас уверяват, че към момента няма непосредствена опасност за населеното място Кошарица.

Пожарникарите се борят и с друг сериозен пожар край Стара Загора. Пламъците са обхванали район около Баритната мина, където теренът е труднодостъпен заради храстовидната и ниската дървесна растителност.

В овладяването на огъня участват екипи на пожарната, горските служби и доброволци.

Спорт

"Милан" продължава да разчита на голям български талант

Валери Владимиров вече направи дебют за италианския гранд

10:52 - 27.07.2026
Технологии

Сгъваемият смартфон вече не е само ефектен дизайн: какво предлагат новите Samsung Galaxy Z Flip8 и Z Fold8

А1 приема предварителни поръчки за моделите със специална оферта до 6 август

10:36 - 27.07.2026
Важно днес

Тодор Тагарев: Вместо да развиваме антидрон защита, МО търси изтребители втора ръка

Тагарев призова военният бюджет да се инвестира в приоритетна техника, а не в стари самолети и части

08:44 - 27.07.2026
Важно днес

Нападателят от прайда в Берлин е убит, полицията издирва негов съучастник

Заподозреният е 21-годишен мъж, който е следен от службите за сигурност от години

07:59 - 27.07.2026
Важно днес

Делян Добрев и двама бивши министри ще развиват батерийни системи и дейта център

Бившият депутат от ГЕРБ няма да се връща в политиката

07:37 - 27.07.2026
Важно днес

Георги Кандев ще съди Юлиян Янков – Картофа за клевета

Бившият и.д. главен секретар на МВР обмисля влизане в политиката

17:55 - 26.07.2026
Важно днес

Нападението на прайда в Берлин вероятно е терористичен акт, заяви германският вътрешен министър

Една жена загина, а най-малко 29 души бяха ранени

16:36 - 26.07.2026
Живот

Все повече хора прекъсват всякакъв контакт с родителите си в името на психичното здраве

The Wall Street Journal задава въпроса дали терапевтите насърчават подобни решения

14:22 - 26.07.2026